Voda je život

15.10.2019

Voda je zdroj života. Voda byla odjakživa symbolem života, vitality, zdraví, čistoty a hojnosti pro všechny lidské generace.

Voda je přírodní element a základem pro existenci života na Zemi a možná i jinde ve vesmíru. Lidé, zvířata a rostliny obsahují ve svých buňkách vodu a potřebují vodu, aby mohli dále růst a prospívat. Lidské tělo obsahuje více než 70% vody a krev se skládá z více než 90% vody. Všechny metabolické procesy v lidském těle jsou závislé na vodě. Díky krystalické struktuře vody, může voda rovněž převzít a předávat dál informace (na této vlastnosti jsou založeny některé homeopatické principy).

Voda v sobě skrývá ohromnou přírodní energii a zásadním způsobem ovlivňuje životní podmínky ve všech částech světa. V tekoucí vodě je silná energie, voda pročisťuje a obnovuje, vyživuje a zhojuje, zklidňuje a regeneruje.

Již před 5 000 lety se čínští taoističtí mniši a učenci věnovali důkladnému studiu vody a její interakce na živé bytosti a člověka zvlášť. Tuto vědu pojmenovali Feng - Shui (= vítr a voda). Poznatky z této vědy používali při stavbách a zařízení domů a místností. Použité vědomosti učení Feng - Shui zaručovali obyvatelům takto navrženým obydlí harmonické vztahy s okolím a předpoklady pro zdravý život, psychickou rovnováhu a dlouhověkost.

Proudící voda symbolizuje životodárnou energii.

Fontány a fontánky přinášejí do Vašeho příbytku autentický kousek přírody a přírodních sil. Tiše tekoucí nebo probublávající voda vytváří uklidňující atmosféru harmonie a rovnováhy zemských elementů. Každá takováto přírodní fontánka, fontána nebo vodní stěna dokáže citelně změnit nebo úplně eliminovat negativní energii v okolí a navodit atmosféru harmonie mysli a přirozeně relaxační prostředí.

Tyto vodní fontánky a fontány jsou zároveň nevtíravým dekorativním prvkem nejen pro domácnost, ale jsou vhodné i pro společenské prostory (hotely, restaurace, čekárny, atp. ...) nebo obchodní prostory (kanceláře, ordinace, prodejny, atp. ...). Každý a to i méně citlivý jedinec pocítí v blízkosti těchto vodních fontánek a stěn klidnou a uklidňující energii. Tento wellness efekt je vytvořen na základě fyzikálního procesu - ionizace vzduchu. Tuto přirozenou vlastnost tekoucí vody jste jistě už několikrát v životě mohli pocítit např. na břehu moře během příboje nebo u vodopádů, ale i za letního deště atd. ... Vzduch je v takových okamžicích nějak lehčí, svět je veselejší, napadají Vás positivní a kreativní myšlenky, lépe se dýchá a život nám připadá krásnější.

Ale i tyto pokojové fontánky a fontány dokáží produkovat dostatečný ionizační efekt v jakékoli místnosti. Tekoucí voda zachytává mechanické i organické částice, které se volně pohybují vzduchem a tím "filtrují" dýchatelný vzduch od těchto prachových nečistot, které by jinak ulpěly na sliznici dýchacího traktu a dráždily by ke kašli nebo ke ztíženému dýchání.

Pro zvýšení účinku ionizace se používá destilovaná nebo přefiltrovaná voda (viz nabídka vodních filtrů Regiles v příslušenství). Při působení záp. iontů se snižuje nemocnost až na 1/16, ve vzduchu klesá počet choroboplodných zárodků (při experimentech se jejich počet snižoval o 60 % každé 2 hodiny) a zvyšuje se pocit pohody.

Lékařsky doporučované prostředí by mělo mít vzdušnou vlhkost v rozpětí 45% - 55%. Taková úroveň vlhkosti v místnosti zaručuje dostatečnou hydrataci pokožky i dýchacích orgánů, pokožka i plíce mají pak více přirozené obranyschopnosti. Rovněž vyvážené množství kladných a záporných iontů a kationů v ovzduší aktivivuje a osvěžuje mozkové funkce, čímž přispívá k celkovému zlepšení kvality života a pohledu na svět.

Běžný vzduch v místnosti obsahuje velké množství kladně nabitých iontů.

Vzduch je "hustý" a těžký. Lidé s dýchacími problémy mají pocit nedostatku kyslíku.

Ale i u zdravých lidí vede k bolestem hlavy a nervové podrážděnosti.

Proudící voda ve fontáně uvolňuje negativně nabité ionty, které se postupně rozptylují do místnosti.

Již po pár minutách ucítíte v blízkosti fontánky velmi svěží a "lehký" vzduch. Nadechnutí se tohoto vzduchu působí velmi osvěžujíce. Takto nabitý vzduch aktivuje práci mozku, lépe okysličuje krev, čímž ulehčuje práci srdci a snadno se dýchá.

Ionizace okolního vzduchu po několika hodinách v místností s fontánkou s proudící vodou.

Množství negativních iontů v ovzduší se dostatečně zvýšilo. Negativní ionty se "lepí" na částice s positivním nábojem a přitom zachycují i drobné částečky prachů a nečistot v ovzduší. Takto nalepené částice jsou těžší než ostatní molekuly vzduchu a proto padají dolu. Tímto se nenápadně, ale velmi intenzivně pročisťuje vzduch.

Navíc bylo prokázáno, že pravidelný pobyt v místnosti s takto upraveným vzduchem fontánou odbourává stress, blahodárně působí na psychiku, zvyšuje tvůrčí kreativitu a snižuje riziko infekcí přenášených vzduchem.